מה חשוב לדעת על ייבוא ושילוח של מכוניות קטנות לארץ?

isaacwp
23 דצמבר ,2020
שילוח בין לאומי

אנשים רבים בוחרים לחסוך לעצמם את פערי התיווך של סוכן המכוניות ולמצוא את המכונית החדשה שלהם מעבר לים. התהליך של יבוא ושילוח רכבים כרוך בהמון בירוקרטיה, אליה עליכם להיות מודעים לפני שמתחילים לבצע את המהלך. 

כדי שהתהליך יהיה כמה שיותר פשוט וקל, ריכזנו עבורכם את הטיפים הבאים: 

הגדירו תקציב ומטרה

איזה רכב תרצו? לאיזו מטרה הוא ישמש אתכם? ומה התקציב שעומד לרשותכם? ההעדפות לגבי סוג הרכב משתנות בהתאם לצורך, יש אנשים למשל שיעדיפו רכב סופר מיני חדש, לעומת סוגים אחרים של רכבים. בחירת סוג הרכב אינה גם רק שאלה של תקציב, שכן על הרכב לתת מענה לאורח החיים הייחודי לכם מבחינת גודל, עיצוב, אבזור, טכנולוגיה, בטיחות, גודל תא המטען, הספק, יציבות ושאר מאפיינים שיתאימו לסגנון החיים המיוחד שלכם. 

נהלים ותנאים

בין אם אתם רוצים לייבא רכב סופר מיני חדש, ובין אם כל רכב אחר, חדש או משומש, עליכם להכיר את הנהלים הקיימים והרלוונטיים לכם. כתושבי ישראל תוכלו לייבא רכבים בעלי אישור לייבוא מטעם משרד התחבורה, שעוד לא חלפו 24 חודשים ממועד ייצורם, ושקיים להם רישיון נהיגה תקף במדינת ישראל, עבור סוג הרכב המיובא. במידה ואתם תושבים חוזרים, יהיה עליכם לייבא את הרכב בתוך 9 חודשים מהיום שנכנסתם לישראל, ועליכם להיות בני 17 שנים לכל הפחות. 

תשלום מיסים

כדי לחשב כמה מיסים תצטרכו לשלם יהיה צריך לקבוע את שוויו של הרכב בהתאם לפקודה ותקנות המכס. ערכו של הרכב יקבע בהתאם לערך המוצהר בתוספת עלויות נוספות שקשורות בתהליך הייבוא כמו עלויות שילוח, ביטוח וכדומה. על הערך המוצהר לקבל אישור מנציג המכס, ובהתאם לערך שנקבע יחושבו גם המיסים שיהיה עליכם לשלם. לאחר תשלום המיסים יהיה ניתן לשחרר את הרכב מהמכס. 

כיצד משחררים את הרכב?

כדי לשחרר את הרכב עליכם להפיק רישומון יבוא ולהגיע עמו למעמד שחרור הרכב. בנוסף עליכם להצטייד בטופס 21 (הצהרת יבואן רכב בייבוא אישי), חשבון מכר מקורי, רישיון רכב מקורי, רישיון ייבוא, דו"ח Carfax (לרכב מיובא מארה"ב), חשבון מטענים, חשבון הובלה וייבוא, רישיון נהיגה בתוקף, שטר מטען, צילום תווית ייצור, כתב הרשאה לסוכן, אישור על העברות מט"ח לחו"ל וטפסים נוספים בהתאם לזהות היבואן.

שילוח

התהליך של יבוא רכב מחו"ל כרוך בהמון בירוקרטיה לכן עוזר שיש חברה מקצועית שמלווה את התהליך שלב אחר שלב. חברה מקצועית שמתמחה בייבוא ושילוח בינלאומי תהפוך את התהליך להרבה יותר פשוט וקל, בין אם אתם מייבאים רכב כלקוחות פרטיים ובין אם כלקוחות עסקיים. חברה בעלת ניסיון, שעוסקת בתחום זמן רב ולה מגוון רחב של שירותים תחת קורת גג אחת, יכולה לחסוך מכם את כאב הראש, ולעשות עבורכם את כל העבודה השחורה, כדי שאתם תיהנו מהתוצאה. 

כתובתנו

משרד ראשי: אברהם גירון 6 יהוד

כתובת למכתבים: ת.ד 53 נתב"ג מיקוד 7010000

טלפון

03-5391800

מענה 24/7 שעות ביממה

דואר אלקטרוני

service@gaash-customs.co.il

פקס

03-9793003

נשמח לעזור

2021 © כל הזכויות שמורות
מחפשים שירותי שילוח ועמילת מכס?
השארו פרטים ונחזור אליכם