איך מבצעים שילוח של ציי רכבים לארץ?

isaacwp
25 נובמבר ,2020
שילוח של ציי רכבים

אנחנו חיים בעידן שבו המרחקים בין המקומות השונים בארץ הרבה פחות משמעותיים, ולמעשה גם העולם שמעבר לים קרוב אלינו הרבה יותר מפעם. סחורות רבות בכמויות כמעט אינסופיות נעות בים, באוויר ובכבישים, מפריטים קטנים יחסית ועד למכוניות כולל אלה הגדולות והמרשימות. באופן טבעי שילוח של כלי רכב לארץ הוא פעולה מורכבת שמחייבת ניסיון רב ובקיאות מקצועית גבוהה.

אחסון במדינת המוצא

מדי שנה נשלחת לישראל כמות עצומה של כלי רכב. ב-2019 למשל בוצע שילוח של לא פחות מ-253,938 מכוניות ובשנה שקדמה לה המספר היה אפילו גבוה יותר – למעלה מ-267,000 (יותר מ-5,000 מכוניות בממוצע בשבוע). כלי הרכב מגיעים ממספר יעדים באסיה ובאירופה, כשבכל מקרה השלב הראשון כולל אחסון במדינת המוצא עד להעלאה לאניית המטען.

אחסון כלי רכב כרוך באופן טבעי בהיערכות לוגיסטית מורכבת – גם כדי למנוע סכנת גניבות (של כלי רכב שלמים או חלקים) וגם כדי למנוע נזקים למכוניות עקב חשיפה למפגעים שונים. עוד דגש משמעותי הוא בחירה נכונה של הנמל שממנו תצא האנייה, וזאת על-מנת להבטיח יציאה מוקדמת ככל האפשר ובהתאם הגעה מהירה.

ביטוח מדויק

סוגיה נוספת שחשוב להקדיש לה תשומת לב היא ביטוח המטען. כל מטען חשוב כמובן לבטח, ובפרט כשמדובר בסחורה יקרה מאוד כמו מכוניות – ובפרט הדגמים המתקדמים כמו למשל רנו גרנד סניק, רכב 7 מקומות גדול מאוד ומרווח במיוחד, שכולל מערכות טכנולוגיות חדשניות ואביזרי בטיחות שמבטיחים ראש שקט בכל נסיעה.

על-מנת ליצור את הפוליסה המדויקת נלקחים בחשבון פרמטרים רבים ובהם מסלול השילוח הימי, משך ההפלגה, משך האחסון בחו"ל ובארץ והכיסויים הנדרשים (למשל אסון טבע, הסגר ייצוא, נסיבות בטחוניות, נזקים למטען, אובדן ועוד).

שחרור מהיר מהמכס

כשסחורה נתקעת במכס למשך זמן רב יתר על המידה התוצאה עלולה להיות נזק של ממש ליבואן. חברת שילוח ותיקה מבצעת את כל הפעולות הדרושות מראש כדי להבטיח – וכמובן גם לקיים – שחרור מהיר ככל האפשר. בהקשר של שילוח צי רכב לארץ, נדרשת בקיאות מקצועית לגבי כל התקנות העדכניות וכללי המיסוי שמשתנים עם הזמן ובפרט לגבי כלי רכב חשמליים, היברידיים, גדולים במיוחד וכו'.

הובלה בארץ

השלב האחרון של שילוח צי רכב לישראל הוא הובלת כלי הרכב אל היעד שלהם כאן בארץ. לכאורה זוהי הפעולה הפשוטה ביותר בשרשרת השילוח, אבל גם היא מצריכה מיומנות ובעיקר ניסיון רחב היקף. הובלת כלי הרכב, ובפרט אלה הגדולים – רכבי שטח, רכב 7 מקומות, כלי רכב מסחריים ועוד – חייבת להתבצע בזהירות מירבית מצד אחד ומצד שני ביעילות כדי לא להעמיס על עלות הייבוא. בין השאר חשוב מאוד התזמון, כדי להימנע מנסיעה בשעות העומס וכמו כן נדרש תיאום מדויק עם הגורמים האחראים על האחסון בנמל ועם הגורמים שמקבלים את כלי הרכב.

כתובתנו

משרד ראשי: אברהם גירון 6 יהוד

כתובת למכתבים: ת.ד 53 נתב"ג מיקוד 7010000

טלפון

03-5391800

מענה 24/7 שעות ביממה

דואר אלקטרוני

service@gaash-customs.co.il

פקס

03-9793003

נשמח לעזור

2021 © כל הזכויות שמורות
מחפשים שירותי שילוח ועמילת מכס?
השארו פרטים ונחזור אליכם